Yükleniyor

Web Tasarım

Kurumsal Seo

KURUMSAL SEO VE ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

İnsanların arama motorlarında ulaşamadığı siteler hayal kırıklığıdır.

Gelişen teknoloji ile birlikte satın alma alışkanlıkları ve buna bağlı olarak pazarlama yöntemleri her geçen gün değiştirmektedir. Bu değişime bağlı olarak İnternet, dünya ticaret hacmine etkisini her geçen yıl arttırmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu ile ürün ve hizmetlerinizi kullanması gereken tüm potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşın.

SEO (OPTİMİZASYON) NEDİR?

Seo (search Engine optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerini tercih edilen sözcüklerle (internet arama motorlarının sıralama kriterlerine göre ) web sitesinin düzenlenmesi ve gerekli ayarlarının yapılması, üst sıralara çıkarması ve bu şekilde tercih edilen hedef kitleye ulaşılmasıdır.

Çok sayıda insan web üzerinde her gün arama yapmaktadır. Network, Adwords, Yahoo Publisher gibi büyük web patronları reklam alanlarını pazarlamışlardır. Bunun fark edilmesi ile birlikte, web üzerinde yapılan aramaların sonuçları ile ilgilenilmeye başlanmıştır. Bununla birlikte yeni bir savunma aracı gelişmiştir. SEO…

Google aramalarında üst sıralarda yer almak için, Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarından yararlanmalısınız. Arama Motoru Optimizasyonu yani Seo, sadece Google aramalarında üst sıralara çıkmaktan ibaret bir sistem değil. İçinde daha birçok değişkenin barındığı bir çalışmadır.

Seo çalışmalarınıza başlamak için en uygun zaman, kurumunuz için yeni bir web sitesi yaptırmayı düşündüğünüzde, ya da var olan web sitenize yeni bir yüz kazandırmayı düşündüğünüz andır. Web sitenizi ulaştırmayı düşündüğünüz hedef kitlenize uygun olarak belirleyeceğiniz anahtar kelimeler sayesinde arama motorlarında üst sıralarda yer almanız mümkün.

Ancak önemli olan bunun devamlılığının getirilmesidir. İnternet üzerindeki rekabetin gün geçtikçe arttığı bir ortamda, Seo çalışmalarınızın devamlılığın olmaması sizi ileri değil aksine geri götürür. Bu nedenle, devamlılığı olan ve doğal bir Seo çalışması gerçekleştirmelisiniz.

Google sizi doğal bir mantıkla üst sıralara taşır. Eğer doğallıktan uzak bir durum var ise bu fark edilir. Ve bu durum Google sıralamasında olumsuz bir etki yaratır.

Web siteniz içerisinde yaptığınız paylaşımlar, hedef kitlenize ulaşan, kopya içerik barındırmayan, devamlılığı olan, doğru anahtar kelimeler içeren ve doğal paylaşımlar olmalıdır. Bu şekilde Arama Motoru Optimizasyonundan doğru bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu ya da SEO(Search Engine Optimization) denilen işlemler;

Web site içi optimizasyon,

Web site dışı optimizasyon olmak üzere iki grupta uygulanmaktadır.

Web Site İçi Optimizasyon

İnternet üzerinde bulunan ve sizin sektörünüzle ilgili olan web sitesi arasında bir rekabet vardır. Web sitenizin olması tabi ki önemlidir. Ancak tam anlamıyla yeterli değildir. İnsanların arama motorlarında internet sitenize ulaşması gerekir.

İnternet sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğünün ilk ve en önemli adımı, site içi optimizasyonun kurallara uygun olmasıdır. Web sitenizde yeterli içerik yoksa ya da varolan içerik arama motorları tarafından algılanmıyorsa, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanız mümkün değildir.

İnternet sitesinin yapılmaya başlandığı andan yayına gireceği zamana kadar yapılan işlemler site içi optimizasyon kurallarına uygun olmalıdır.

İnternet sitenizin içerisinde yapılan bazı değişiklikler ile, arama motorlarına sitenizin konusu hakkında bilgi verebilirsiniz. Site içi optimizasyon tekniklerini kullanarak ve doğru anahtar kelime çalışması yaparak alakalı ziyaretçilere ulaşabilir ve müşterilerinize sunum yapabilirsiniz. Kaliteli ve siteniz ile ilgili içerik oluşturarak, web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralara görünmesini sağlayabilirsiniz.

Web Site İçi Optimizasyon Dahilinde Yapılan Çalışmalar

Web sitesi yazılımı css ve xhtml standartlarına uygun hale getirilir.

Alakalı metin yazılarak anahtar kelime yoğunluğu sağlanır.

Zararlı içerik ve kodların temizlenerek site açılış hızı iyileştirilir.

Sayfalar arası geçiş linkleri düzenlenerek site haritası oluşturulur.

XML site haritası oluşturularak arama motorlarına gönderilir.

Meta Tag ve Page Taglar seo uyumlu olarak oluşturulur.

Sitenizinde bulunan resimlerin optimizasyonu yapılır.

Acıbadem Medya Web Tasarım Şirketi Site içi optimizasyon hizmetini site büyüklüğüne bağlı olarak projelerndirmekte ve fiyatlandırmaktadır. Site içi optimizasyon hizmetinin tamamlanma süresi ortalama 5-7 işgünü sürmektedir.

WEB SİTE DIŞI OPTİMİZASYON

Türkiye'de Site dışı optimizasyon denildiğinde dikkate alınan ilk arama motoru google dır. Bu durumun en önemli nedeni; Türkiye’deki internet kullanıcılarının tamamına yakını internet üzerinde bulmak istediği içeriği arama motoru üzerinden aramasıdır.

Google arama motoru için yapılan Arama Motoru Optimizasyonu'nda birçok etken dikkate alınmalıdır.

Önemli olan bazı etkenler; Domain ismi, Domain yaşı, web sitesinin kurulma tarihi, web site kodları, web sitesine verilen linklerin özelliği, web sitesinden dışarı verilen linklerin özelliği, site içi bağlantılar, site trafiği, ziyaretçilerin web sayfanızda kalma süresi vb dir.

Google arama motorunda sitenizin yer alması için yapılacak ilk işlem web sayfanızı google eklemektir.

Acıbadem Medya Web Tasarım Şirketi Site dışı optimizasyon hizmetini site büyüklüğüne bağlı olarak projelendirmekte ve fiyatlandırmaktadır. Site dışı optimizasyon hizmetinin tamamlanma süresi anahtar kelime sayısı ve rekabet oranı ile internet sitesinin mevcut durumuna bağlı olarak 4-6 ay sürmektedir.

KURUMSAL SEO

Kurumsal SEO çalışması bildiğimiz SEO çalışmasından farklı olarak daha geniş anahtar kelimeler kullanılarak yapılan bir çalışmadır.

Şirketinizin kurumsallığı önde tutularak, şirket adınıza ve hedef kitlenize uygun SEO çalışması kurumsal SEO olarak nitelendirilir. Ancak kurumsal SEO tekniklerinin tam olarak kullanılabilmesi ve yapılan SEO çalışmasının markanıza ve kurumunuza yarar sağlayabilmesi için web sitenize de müdahale edilmesi gerekebilir. Çünkü teknik hatalar ve amatör kodlamalar ile hazırlanmış bir web siteniz var ise, bu site üzerine yapılacak olan kurumsal SEO çalışmasının yarardan çok zararı dokunabilir.

Acıbadem Medya olarak şirketinize ait web sitelerinin kurumsal SEO çalışmasını yaparak; şirketinizin reklamlarını “black hat seo” gibi tekniklere başvurmadan doğal yollarla sağlıyor, bu çalışmayı uzman kişilerle gerçekleştiriyoruz.

Lider Web Tasarım Firması

Web TasarımıAcıbadem Medya

Web tasarım Acıbadem Medya profesyonel web tasarım şirketidir. Kaliteli yazılım altyapısı ile SEO dostu internet siteleri üretir.Tüm zamanımızı profesyonel web siteler üretmek için kullanırız. Web Tasarım konusunda uzman olan ekibimiz ile profesyonel web siteleri tasarlıyoruz. Web tasarım konusunda İstanbul'da şirket ve kurumlara kaliteli, işlevsel ve çözüm odaklı web tasarım projeleri oluşturuyoruz.

Oluşturduğumuz tüm web tasarım projelerinde kullanıcı dostu url (SEF Url) kullanmaktadır. Ayrıca site içi optimizasyonu yapılmış web sayfaları ile arama motorları tarafından kolay index alan siteleriniz daha fazla görünür hale gelir.

Acıbadem Medya ekibi olarak temel ilkemiz; müşteri memnuniyeti için en kısa sürede yaratıcı web tasarım çözümleri sunmaktır. Müşterilerimizin internetten en yüksek verimi almaları için sürekli olarak çalışmaktayız. Sizler için önemli olan ve ticari hayatınıza etki edecek bir web tasarımın nasıl olması gerektiği konusunda, tüm bilgi birikimi ve tecrübemizle yanınızdayız.

Web dünyasında nasıl yer almak istiyorsanız, o şekilde çalışarak en fonksiyonel ve estetik web sitesini tasarlamak ana ilkemizdir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım

İhtiyacınız olan, kullanıcı dostu ve son teknolojiyle tam uyumlu web tasarım çözümlerimizden yararlanın. Sahip olmak istediğiniz tasarım için ihtiyaçlarınızı detaylı olarak analiz ediyor, fikirlerimizin kesiştiği profesyonel tasarımlar ortaya çıkartıyoruz. Başarıyla tamamladığımız her web tasarım projesi gibi, sizin de kurumunuza profesyonel ve kullanıcı dostu web tasarım çözümleri üretmek istiyoruz.

Sizde en etkili tanıtım aracı olan Dijital dünya'da Acıbadem Medya web tasarım şirketi ile yerinizi alın. Web Tasarım, Web Yazılım, SEO, E Ticaret projeleri için profesyonel çözümler.

Web sitesi tasarımı beklentilerinin farklı olabileceğini biliyor ve buna bağlı olarak çözüm üretiyoruz. Hazır Web tasarım paketlerinden size uygun olanı tercih edebilir ya da tamamen size özel web tasarım hizmeti talep edebilirsiniz. Günümüzdeki en etkili ve düşük maliyetli tanıtım aracı :

Web Tasarım Fiyatları
Web sitesi, günümüzdeki en etkili ve düşük maliyetli reklam aracıdır. Reklamı yapılmayan bir hizmet yada bir ürünün tüketicisine ulaştırılamayacağı ve aynı şekilde pazarlanamayacağı bilinmektedir. Web dizayn çağın en etkili tanıtım aracıdır. Tanıtım ise bir firmanın sürekliliğinde ve başarılı olmasında en önemli etkenlerden biridir. Bir web tasarım ne kadar kaliteli ve profesyonel olarak hazırlanırsa, firmanızın müşterilerinize verdiği güven o kadar artacaktır. Web sayfaları ziyaretçileri tarafından kolay anlaşılır olmalıdır. Firmanızın faaliyet konusunu mümkün olan en kısa süre içerisinde ziyaretçilerinize aktarmalıdır.

Tüm bunların yanında oluşturulacak olan Web Tasarım projenizin altyapısı, arama motoru ile uyumlu olmalıdır.