Yükleniyor

Web Tasarım

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU - SEARCH ENGINE OPTIMIZATION

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU - SEARCH ENGINE OPTIMIZATION (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir ?

Arama Motoru Optimizasyonu; bir web sitesinin hedef arama kelimelerinde Google, MSN, Bing vb. Arama Motorları'nda ilk bir kaç sayfada gösterilerek, zaman içerisinde daha üst sırada çıkmasını sağlayacak web site içi ve web sitesi dışında yapılan düzenlemelerdir.

Bu sebeple Arama Motoru Optimizasyonu ; bir kurumun tanıtımı açısından ve dünyanın herhangi bir yerinde bulunan potansiyel müşteriline ulaşması açısından stratejik önem taşımaktadır.

Arama motoru optimizasyonu yada SEO(Search Engine Optimization) denilen işlemler ;

1-) Web site içi optimizasyon
2-) Web site dışı optimizasyon olmak üzere iki grupta uygulanmaktadır.

WEB SİTE İÇİ OPTİMİZASYON

İnternet üzerinde bulunan ve sizin sektörünüz ile ilgili olan web sitesi arasında bir rekabet vardır. Web sitenizin olması tabiki önemlidir ancak tam anlamıyla yeterli değildir. İnsanların arama motorlarında internet sitenize ulaşması gerekir.

İnternet sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğünün ilk ve en önemli adımı, site içi optimizasyonun kurallarauygun olmasıdır. Web sitenizde yeterli içerik yoksa ya da varolan içerik arama motorları tarafından algılanmıyorsa, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanız mümkün değildir.

İnternet sitesinin yapılmaya başlandığı andan yayına gireceği zamana kadar yapılan işlemler site içi optimizasyon kurallarına uygun olmalıdır.

İnternet sitenizin içerisinde yapılan bazı değişiklikler ile, arama motorlarına sitenizin konusu hakkında bilgi verebilirsiniz. Site içi optimizasyon tekniklerini kullanarak ve doğru anahtar kelime çalışması yaparak alakalı ziyaretçilere ulaşabilir ve müşterilerinize sunum yapabilirsiniz. Kaliteli ve siteniz ile ilgili içerik oluşturarak, web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralara görünmesini sağlayabilirsiniz.

Web Site İçi Optimizasyon Dahilinde Yapılan Çalışmalar

Web sitesi yazılımı css ve xhtml standartlarına uygun hale getirilir.
Alakalı metin yazılarak anahtar kelime yoğunluğu sağlanır. ( SEO Copywriting )
Zaralı içerik ve kodların temizlenerek site açılış hızı iyileştirilir.
Sayfalar arası geçiş linkleri düzenlenerek site haritası oluşturulur.
XML site haritası oluşturularak arama motorlarına gönderilir.
Meta Tag ve Page Taglar seo uyumlu olarak oluşturulur.
Sitenizinde bulunan resimlerin optimizasyonu yapılır.

Acıbadem Medya Web Tasarım Şirketi Site içi optimizasyon hizmetini site büyüklüğüne bağlı olarak projelerndirmekte ve fiyatlandırmaktadır. Site içi optimizasyon hizmetinin tamamlanma süresi ortalama 5-7 işgünü sürmektedir.

WEB SİTE DIŞI OPTİMİZASYON

Türkiye'de Site dışı optimizasyon denildiğinde dikkate alınan ilk arama motoru google dır. Bu durumun en önemli nedeni; Türkiyedeki internet kullanıcılarının tamamına yakını internet üzerinde bulmak istediği içeriği arama motoru üzerinden aramasıdır.

Google arama motoru için yapılan Arama Motoru Optimizasyonu'nda birçok etken dikkate alınmalıdır.

Önemli olan bazı etkenler; Domain ismi, Domain yaşı, web sitesinin kurulma tarihi, web site kodları, web sitesine verilen linklerin özelliği, web sitesinden dışarı verilen linklerin özelliği, site içi bağlantılar, site trafiği, ziyaretçilerin web sayfanızda kalma süresi vb dir.

Google arama motorunda sitenizin yer alması için yapılacak ilk işlem web sayfanızı google eklemektir. (Add Url)

Acıbadem Medya Web Tasarım Şirketi Site dışı optimizasyon hizmetini site büyüklüğüne bağlı olarak projelerndirmekte ve fiyatlandırmaktadır. Site dışı optimizasyon hizmetinin tamamlanma süresi anahtar kelime sayısı ve rekabet oranı ile internet sitesinin mevcut durumuna bağlı olarak 2-6 ay sürmektedir.

Daha fazla bilgi için web sitelerini ve açılış sayfalarını optimize etmek için temel stratejiler isimli yazıyı okuyabilirsiniz.

Lider Web Tasarım Firması

Web TasarımıAcıbadem Medya

Web tasarım Acıbadem Medya profesyonel web tasarım şirketidir. Kaliteli yazılım altyapısı ile SEO dostu internet siteleri üretir.Tüm zamanımızı profesyonel web siteler üretmek için kullanırız. Web Tasarım konusunda uzman olan ekibimiz ile profesyonel web siteleri tasarlıyoruz. Web tasarım konusunda İstanbul'da şirket ve kurumlara kaliteli, işlevsel ve çözüm odaklı web tasarım projeleri oluşturuyoruz.

Oluşturduğumuz tüm web tasarım projelerinde kullanıcı dostu url (SEF Url) kullanmaktadır. Ayrıca site içi optimizasyonu yapılmış web sayfaları ile arama motorları tarafından kolay index alan siteleriniz daha fazla görünür hale gelir.

Acıbadem Medya ekibi olarak temel ilkemiz; müşteri memnuniyeti için en kısa sürede yaratıcı web tasarım çözümleri sunmaktır. Müşterilerimizin internetten en yüksek verimi almaları için sürekli olarak çalışmaktayız. Sizler için önemli olan ve ticari hayatınıza etki edecek bir web tasarımın nasıl olması gerektiği konusunda, tüm bilgi birikimi ve tecrübemizle yanınızdayız.

Web dünyasında nasıl yer almak istiyorsanız, o şekilde çalışarak en fonksiyonel ve estetik web sitesini tasarlamak ana ilkemizdir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım

İhtiyacınız olan, kullanıcı dostu ve son teknolojiyle tam uyumlu web tasarım çözümlerimizden yararlanın. Sahip olmak istediğiniz tasarım için ihtiyaçlarınızı detaylı olarak analiz ediyor, fikirlerimizin kesiştiği profesyonel tasarımlar ortaya çıkartıyoruz. Başarıyla tamamladığımız her web tasarım projesi gibi, sizin de kurumunuza profesyonel ve kullanıcı dostu web tasarım çözümleri üretmek istiyoruz.

Sizde en etkili tanıtım aracı olan Dijital dünya'da Acıbadem Medya web tasarım şirketi ile yerinizi alın. Web Tasarım, Web Yazılım, SEO, E Ticaret projeleri için profesyonel çözümler.

Web sitesi tasarımı beklentilerinin farklı olabileceğini biliyor ve buna bağlı olarak çözüm üretiyoruz. Hazır Web tasarım paketlerinden size uygun olanı tercih edebilir ya da tamamen size özel web tasarım hizmeti talep edebilirsiniz. Günümüzdeki en etkili ve düşük maliyetli tanıtım aracı :

Web Tasarım Fiyatları
Web sitesi, günümüzdeki en etkili ve düşük maliyetli reklam aracıdır. Reklamı yapılmayan bir hizmet yada bir ürünün tüketicisine ulaştırılamayacağı ve aynı şekilde pazarlanamayacağı bilinmektedir. Web dizayn çağın en etkili tanıtım aracıdır. Tanıtım ise bir firmanın sürekliliğinde ve başarılı olmasında en önemli etkenlerden biridir. Bir web tasarım ne kadar kaliteli ve profesyonel olarak hazırlanırsa, firmanızın müşterilerinize verdiği güven o kadar artacaktır. Web sayfaları ziyaretçileri tarafından kolay anlaşılır olmalıdır. Firmanızın faaliyet konusunu mümkün olan en kısa süre içerisinde ziyaretçilerinize aktarmalıdır.

Tüm bunların yanında oluşturulacak olan Web Tasarım projenizin altyapısı, arama motoru ile uyumlu olmalıdır.