Yükleniyor

Web Tasarım

TÜRK TİCARET KANUNU ile 570 Bin WEB SİTESİ

TÜRK TİCARET KANUNU ile 570 Bin WEB SİTESİ


1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren yeni Türk Ticaret Kanunu'nun, her sermaye şirketine bir internet sitesi kurma zorunluluğu getirdiği ve buna göre Türkiye'de en az 570 bin yeni web sitesi kurulacağı kesinleşti. Türkiye'de yaklaşık 1 300 000 (bir milyon üç yüz bin) firma olduğu tahmin ediliyor. Bu rakamın 700 000'i sermaye şirketi. Türkiye'de 130 bin firmanın web sitesi olduğu biliniyor. Bu 1 milyon 300 bin firma dikkate alındığında sadece yüzde 10 unun web sitesi olduğunu görülüyor. Ancak bunun ne kadarı sermaye şirketi olduğu net olarak bilinmiyor. Yani en az 130 bin rakamının 700 binlere çıkması lazım. Bu çok ciddi bir rakam. Bilişim sektörü altın çağına değil elmas çağına doğru gidiyor.

Uzmanlara göre bu yasa aslında çok daha önce yapılması gereken bir uygulamaydı. Yeni Türk Ticaret kanununun kurumlara ve firmalara katacağı çok artı var. Türkiye de firmalar yaptıkları kaliteli hizmetleri veya ürünleri yurt içi ve yurt dışında gerektiği kadar tanıtamıyorlar. Ticaret kanunu da yazılırken öncelikle web sitelerin düşünüldüğü açıkça fark ediliyor. İnternet sitesinin bir vitrin olduğunu düşünürsek, Ülkemizde üretilen ve firmaların yaptıkları hizmet veya ürünü yurt içi ve yurt dışında tanıtma imkanları sağlayacaktır. Firmalara öncelikle önerilerimizden biri, İngilizce dil desteği olması ve çok fazla internet sitesi hizmete gireceği için arama motorları ile uyumlu "seo" şekilde tasarlanması hizmetlerinizin yada ürünlerinizin olabildiğice detaylı yazılar ve fotoğraflar ile dolu olması sizin için büyük bir avantaj olacaktır. İnternet ortamına kim daha çok yatırım yaparsa rakiplerine göre 3-5 adım önde olacaktır.

İyi bir web sitesinin kısaca tanımı, bütün tarayıcılara uyumlu modern ve şık bir tasarım, iyi bir yazılım altyapısı, bilgilerin güvenliğinin iyi sağlanması. Siteye gelen ziyaretçilerin firmanın sunduğu ürün ve hizmeti iyi anlayabilmesi için sitede yer alan içeriklerin kolay anlaşılır olması gibi sıralandırılabilinir.

Biz çalıştığımız şirketlere web sitelerine haftanın yarım gününü ayırmalarını tavsiye ediyoruz. Bu hafta web sitesi için ne yapabilirim, nerelerde tanıtım yapmalıyım, önceliklerim ne olmalı , bu hafta özel bir gün var mı gibi sorular ile stratejilerin belirlenmesi gerekir.

Yeni Türk Ticaret kanunu bilişim sektörü için çok büyük bir iş hacmi oluşturacağı şüphesiz ayrıca bir de gelişmekte olan reklam piyasası var, kısa sürede bu kadar web sitesinin piyasaya girmesiyle şuanda bile ihtiyaca yetmeyen arama motoru optimizasyonları "seo" google adwords ihtiyaçlarını karşılayan işletmelere ihtiyaç artacak belki de bu işlemler başlı başına yeni bir sektör haline gelecek gibi görünüyor.

WEB SİTESİ YAPTIRMAYANA HAPİS VE ADLİ PARA CEZASI


Yeni Türk Ticaret Kanunu'na göre internet sitesine ilişkin düzenlemenin yasa yürürlüğe girdikten tam bir yıl sonra 1 Temmuz 2013 tarihinde geçerli olacağını hatırlatmakta yarar var, bu sürenin verilmesinin nedeni altyapının hazırlanma sürecidir.

Bu tarihe kadar web sitesi yaptırmayan yada mevcut sitenin bir bölümünü bilgi toplumu hizmetlerine ayırmayan anonim şirket yönetim kurulu üyelerinin 6 aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adli para cezasıyla, internet sitesine konulması gereken içeriği usulüne uygun bir şekilde koymayan ilgililerin de üç aya kadar hapis ve 100 güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılması öngörülmektedir.

Ayrıntılı kanun metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Yeni Türk Ticaret Kanunu Web Sitesi

Lider Web Tasarım Firması

Web TasarımıAcıbadem Medya

Web tasarım Acıbadem Medya profesyonel web tasarım şirketidir. Kaliteli yazılım altyapısı ile SEO dostu internet siteleri üretir.Tüm zamanımızı profesyonel web siteler üretmek için kullanırız. Web Tasarım konusunda uzman olan ekibimiz ile profesyonel web siteleri tasarlıyoruz. Web tasarım konusunda İstanbul'da şirket ve kurumlara kaliteli, işlevsel ve çözüm odaklı web tasarım projeleri oluşturuyoruz.

Oluşturduğumuz tüm web tasarım projelerinde kullanıcı dostu url (SEF Url) kullanmaktadır. Ayrıca site içi optimizasyonu yapılmış web sayfaları ile arama motorları tarafından kolay index alan siteleriniz daha fazla görünür hale gelir.

Acıbadem Medya ekibi olarak temel ilkemiz; müşteri memnuniyeti için en kısa sürede yaratıcı web tasarım çözümleri sunmaktır. Müşterilerimizin internetten en yüksek verimi almaları için sürekli olarak çalışmaktayız. Sizler için önemli olan ve ticari hayatınıza etki edecek bir web tasarımın nasıl olması gerektiği konusunda, tüm bilgi birikimi ve tecrübemizle yanınızdayız.

Web dünyasında nasıl yer almak istiyorsanız, o şekilde çalışarak en fonksiyonel ve estetik web sitesini tasarlamak ana ilkemizdir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım

İhtiyacınız olan, kullanıcı dostu ve son teknolojiyle tam uyumlu web tasarım çözümlerimizden yararlanın. Sahip olmak istediğiniz tasarım için ihtiyaçlarınızı detaylı olarak analiz ediyor, fikirlerimizin kesiştiği profesyonel tasarımlar ortaya çıkartıyoruz. Başarıyla tamamladığımız her web tasarım projesi gibi, sizin de kurumunuza profesyonel ve kullanıcı dostu web tasarım çözümleri üretmek istiyoruz.

Sizde en etkili tanıtım aracı olan Dijital dünya'da Acıbadem Medya web tasarım şirketi ile yerinizi alın. Web Tasarım, Web Yazılım, SEO, E Ticaret projeleri için profesyonel çözümler.

Web sitesi tasarımı beklentilerinin farklı olabileceğini biliyor ve buna bağlı olarak çözüm üretiyoruz. Hazır Web tasarım paketlerinden size uygun olanı tercih edebilir ya da tamamen size özel web tasarım hizmeti talep edebilirsiniz. Günümüzdeki en etkili ve düşük maliyetli tanıtım aracı :

Web Tasarım Fiyatları
Web sitesi, günümüzdeki en etkili ve düşük maliyetli reklam aracıdır. Reklamı yapılmayan bir hizmet yada bir ürünün tüketicisine ulaştırılamayacağı ve aynı şekilde pazarlanamayacağı bilinmektedir. Web dizayn çağın en etkili tanıtım aracıdır. Tanıtım ise bir firmanın sürekliliğinde ve başarılı olmasında en önemli etkenlerden biridir. Bir web tasarım ne kadar kaliteli ve profesyonel olarak hazırlanırsa, firmanızın müşterilerinize verdiği güven o kadar artacaktır. Web sayfaları ziyaretçileri tarafından kolay anlaşılır olmalıdır. Firmanızın faaliyet konusunu mümkün olan en kısa süre içerisinde ziyaretçilerinize aktarmalıdır.

Tüm bunların yanında oluşturulacak olan Web Tasarım projenizin altyapısı, arama motoru ile uyumlu olmalıdır.