Yükleniyor

Web Tasarım

Web Sitelerini ve Açılış Sayfalarını Optimize Etmek için Temel Stratejiler

Web Sitelerini ve Açılış Sayfalarını Optimize Etmek için Temel Stratejiler

Açılış sayfalarını iyileştirme

Reklamınız için bir hedef/açılış sayfası seçerken, her şeyden önce kullanıcıların reklamınızda vadedilen ürünü ya da hizmeti bulabileceği bir sayfa seçtiğinizden emin olun. Orijinal hedeflerinizi (satış, potansiyel satış, indirme gibi) göz önünde tutun. Açılış sayfalarınızda belirgin anahtar kelimelere, tekliflere ve harekete geçirme ifadelerine başvurun.

Seçtiğiniz açılış sayfasının kullanıcının arama yapmak için kullandığı anahtar kelimelere özel bilgi sağladığından emin olun. Söz gelimi, kullanıcılar genellikle "dijital kameralar" anahtar kelimesi için bir reklam görüntülendiğinde sitenize ulaşıyorsa, açılış sayfanız kullanıcıları ana sayfanıza veya televizyonla ve video oynatıcılarla ilgili bilgilere götürmek yerine özellikle kameralar hakkında bilgi görüntülerse daha iyi performans gösterecektir. Açılış sayfanızı reklam metninize uydurmak, dolayısıyla kullanıcının beklentilerini karşılamak (ve ilgilendiği konuyu kapsamak) için aynı terminolojiyi kullanmaya çalışın.

İçerik

Alakalı ve orijinal içerik, kullanıcıları çeker ve sitenizi tekrar tekrar ziyaret etmelerini sağlar. Açılış sayfaları söz konusu olduğunda alakalı içerik, kullanıcının tıkladığı reklamla veya bağlantıyla alakalı içerik anlamına gelir. Uygun etiketleri olan sayfalar, kullanıcılar tarafından daha kolay bulunabilir ve arama motorları tarafından dizine daha kolay eklenebilir. Ayrıca başka sitelerin de yararlı bilgiler içeren sayfaların bağlantılarını vereceğini göreceksiniz. Bu, doğal arama motoru sıralamalarınızı yükseltebilir.

Çok fazla seçenek sunulması işi zorlaştırabileceği için bazı durumlarda daha az içerik daha etkili içeriktir. Örneğin, tek tek ürünlerden oluşan uzun bir metin listeniz varsa, resimlerle gösterilen ürün kategorilerinden oluşan daha kısa bir listeye geçiş yaparak sayfada bulunan seçenek sayısını azaltabilirsiniz. Genel olarak bağlantıların kaybolabileceği yoğun metin bloklarını, bilgilerin vurgulandığı veya görsel olarak ayrıldığı tanımlayıcı kısa metinlerle değiştirin. Başlık metinlerini, kullanıcının daha kolay tarayabilmesi ve anlaması için sadeleştirin.

Şeffaflık

Sitenizin kitlesini veya kitlelerini göz önünde bulundurun. Bu kitlenin güvenini nasıl kazanmayı planlıyorsunuz? Şeffaflığı maksimize etmek için, işletmenizle ilgili bilgileri açıkça paylaşmalı ve işletmenizin ne olduğunu veya ne yaptığını net bir şekilde tanımlamalısınız. Web siteniz, kullanıcıdan kayıt formu gibi kişisel bilgiler talep ediyorsa, gerçekten gereken bilgilerden fazlasını istemeyin ve bu bilgilerin nasıl kullanılacağı konusunda açık olun. Bir gizlilik politikasının bağlantısını verin veya bülten gönderilmesini engelleme gibi kişisel bilgilerinin kullanım şeklini kısıtlama seçeneği sunun.

Ziyaretçilerinizin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için tasarlanmış güven damgaları veya güven göstergeleri kullanıyorsanız bunların kolayca fark edilebilecekleri bir konumda olduğundan emin olun. Bu öğeler sayfanın alt kısmında bulunuyorsa ziyaretçilerin gözünde itibarınızı artıramaz. Bu öğeleri satın alma düğmesine veya alışveriş sepetine yakın bir konuma yerleştirmek daha iyi bir seçenektir. Ayrıca, mümkün olduğunda, kolayca tanınacak logolar kullanın.

Gezinme

Ziyaretçiler sitenize ulaştığında, sitenizi nasıl gezineceklerini ve aradıkları bilgileri nasıl bulacaklarını kolayca anlayabilmelidir. Site haritanıza veya gezinti çubuğunuza bakın ve çoğu kullanıcının istediğini üç veya daha az tıklamayla bulabileceğinden emin olun.

Düzeninizi sade tutun, gelecek müşterilerinizin kolayca anlayabileceği net bir şekilde belirtilmiş düğmeler ve bağlantılar kullanın. Basit bir etiketi olan ("Daha Fazla Bilgi Edinin", "Sonraki Adım", "Şimdi Satın Alın" gibi) düğmeler veya bağlantılar, ziyaretçilere istenen dönüşüm yolunda ilerlemeleri için yol gösteren harekete geçirme ifadeleri olarak işlev görebilir. Bu düğmelerin veya bağlantıların arka planla zıt renklerde olduğundan ve sayfayı aşağı kaydırmadan kolayca görülebileceğinden emin olun. Aynı zamanda, kullanıcıların aklını karıştırabilecek ya da dikkatlerini harekete geçirme ifadesinden uzaklaştırabilecek (dikkat çekici veya alakasız resimler gibi) görsel kalabalığı azaltmaya çalışın.

Web sitenizi ne şekilde optimize ederseniz edin, kendinizi gelecek müşterinizin yerine koymanız ve sitenizde gerekli gördüğünüz değişiklikleri yapmanız, gelecek müşterilerinizin daha iyi bir deneyim yaşamasını ve sizin daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Ayrıca kendinizi müşterinin yerine koymakta zorlanıyorsanız sizinle birlikte oturup sitenizdeki bazı basit görevlerin üzerinden geçecek bir müşteri (ya da sitenizi bilmeyen bir kişi) bulmaya çalışın. Yeni bir kullanıcının görüşlerini dinlemek, sizin aklınıza bile gelmeyecek sorunları veya netleştirilmesi gereken alanları ortaya çıkarabilir.

Lider Web Tasarım Firması

Web TasarımıAcıbadem Medya

Web tasarım Acıbadem Medya profesyonel web tasarım şirketidir. Kaliteli yazılım altyapısı ile SEO dostu internet siteleri üretir.Tüm zamanımızı profesyonel web siteler üretmek için kullanırız. Web Tasarım konusunda uzman olan ekibimiz ile profesyonel web siteleri tasarlıyoruz. Web tasarım konusunda İstanbul'da şirket ve kurumlara kaliteli, işlevsel ve çözüm odaklı web tasarım projeleri oluşturuyoruz.

Oluşturduğumuz tüm web tasarım projelerinde kullanıcı dostu url (SEF Url) kullanmaktadır. Ayrıca site içi optimizasyonu yapılmış web sayfaları ile arama motorları tarafından kolay index alan siteleriniz daha fazla görünür hale gelir.

Acıbadem Medya ekibi olarak temel ilkemiz; müşteri memnuniyeti için en kısa sürede yaratıcı web tasarım çözümleri sunmaktır. Müşterilerimizin internetten en yüksek verimi almaları için sürekli olarak çalışmaktayız. Sizler için önemli olan ve ticari hayatınıza etki edecek bir web tasarımın nasıl olması gerektiği konusunda, tüm bilgi birikimi ve tecrübemizle yanınızdayız.

Web dünyasında nasıl yer almak istiyorsanız, o şekilde çalışarak en fonksiyonel ve estetik web sitesini tasarlamak ana ilkemizdir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım

İhtiyacınız olan, kullanıcı dostu ve son teknolojiyle tam uyumlu web tasarım çözümlerimizden yararlanın. Sahip olmak istediğiniz tasarım için ihtiyaçlarınızı detaylı olarak analiz ediyor, fikirlerimizin kesiştiği profesyonel tasarımlar ortaya çıkartıyoruz. Başarıyla tamamladığımız her web tasarım projesi gibi, sizin de kurumunuza profesyonel ve kullanıcı dostu web tasarım çözümleri üretmek istiyoruz.

Sizde en etkili tanıtım aracı olan Dijital dünya'da Acıbadem Medya web tasarım şirketi ile yerinizi alın. Web Tasarım, Web Yazılım, SEO, E Ticaret projeleri için profesyonel çözümler.

Web sitesi tasarımı beklentilerinin farklı olabileceğini biliyor ve buna bağlı olarak çözüm üretiyoruz. Hazır Web tasarım paketlerinden size uygun olanı tercih edebilir ya da tamamen size özel web tasarım hizmeti talep edebilirsiniz. Günümüzdeki en etkili ve düşük maliyetli tanıtım aracı :

Web Tasarım Fiyatları
Web sitesi, günümüzdeki en etkili ve düşük maliyetli reklam aracıdır. Reklamı yapılmayan bir hizmet yada bir ürünün tüketicisine ulaştırılamayacağı ve aynı şekilde pazarlanamayacağı bilinmektedir. Web dizayn çağın en etkili tanıtım aracıdır. Tanıtım ise bir firmanın sürekliliğinde ve başarılı olmasında en önemli etkenlerden biridir. Bir web tasarım ne kadar kaliteli ve profesyonel olarak hazırlanırsa, firmanızın müşterilerinize verdiği güven o kadar artacaktır. Web sayfaları ziyaretçileri tarafından kolay anlaşılır olmalıdır. Firmanızın faaliyet konusunu mümkün olan en kısa süre içerisinde ziyaretçilerinize aktarmalıdır.

Tüm bunların yanında oluşturulacak olan Web Tasarım projenizin altyapısı, arama motoru ile uyumlu olmalıdır.